Informacje ważne dla pacjentów

 •  PORADA LEKARSKA
 • Zgłaszając się do lekarza Pacjent musi mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy) oraz numer PESEL.
 • WIZYTY DOMOWE
  Można zgłaszać wizyty domowe lekarskie do obłożnie chorych pacjentów do godziny 10.00 po numerem telefonu do rejestracji 71/325-14-68.Pielęgniarki wykonują zabiegi w domu obłożnie chorych pacjentów na zlecenie lekarskie. Otrzymanie takiego skierowania należy zgłosić w rejestracji.
 • REZYGNACJA Z WIZYTY
  Prosimy o zgłaszanie w rejestracji jeżeli rezygnują Państwo z wcześniej umówionej wizyty lekarskiej lub badania diagnostycznego, albo chcą Państwo przesunąć termin ich wykonania szczególnie ważne jest to w przypadku porady lekarza specjalisty i badań USG.
 • PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH
  Badania diagnostyczne wykonywane są w SPECJALISTYCZNYM ZAKŁADZIE PROFILAKTYCZNO-LECZNICZYM PROVITA sp. z o.o. w likwidacji na podstawie skierowania lekarskiego. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.

Badania laboratoryjne – można zgłaszać się na badania we wszystkie dni robocze od godziny 7.15 do 10.00 na czczo.

Badania EKG, spirometryczne, audiometryczne – pacjenci przyjmowani są od godziny 8.00 do 13.30 w dni robocze.
Badania RTG – wykonywane są od godziny 8.00 do 17.00 w dni robocze.
Badania USG – wykonywane są po wcześniejszym zarejestrowaniu się pacjentów i odpowiednim przygotowaniu się zgodnie z zaleceniami lekarza.

 

Dolnośląskie Centrum Onkologii zwraca się z prośbą o wsparcie procesu leczenia i diagnostyki pacjentów onkologicznych w czasach zagrożenia epidemicznego. Dołożyliśmy wszelkich starań aby – poprzez udostępnione kanały komunikacji  – skoordynować proces diagnostyki i leczenia wszystkich pacjentów onkologicznych na Dolnym Śląsku. Wdrożyliśmy nową infolinię onkologiczną pod numerem tel. 71/368 94 83, czynną od poniedziałku do do piątku w godzinach 7.30 – 18.00, na której pacjent ma możliwość zarejestrować się do poradni onkologicznych w 16 jednostkach na terenie Dolnego Śląska. Wprowadziliśmy również system „ONKOSCOPE” do rejestracji poprzez bramkę internetową www.dilo.dco.com.pl lub sms 661 000 189 pacjentów rozpoczynających leczenie z kartami DILO. Każdemu pacjentowi, który się z nami skontaktuje zostanie udzielone wsparcie i wskazana odpowiednia ścieżka diagnostyki bądź leczenia, również w ośrodkach współpracujących. Niezwykle ważnym jest zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa i spokoju, w związku z tym, został wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażenia. W związku z podjętymi przez DCO działaniami, prosimy o wsparcie w zakresie komunikacji z placówkami POZ i AOS. Chcemy aby aktywnie uczestniczyły one w koordynacji procesu leczenia i diagnostyki, w ścisłej współpracy z DCO. Mamy możliwość przekazania do podmiotów leczniczych, ulotek informacyjnych o onkologii, w wersji elektronicznej, które można zamieścić na stronach internetowych lub samodzielnie wydrukować. Dlatego też prosimy Pana Dyrektora o zobligowanie placówek POZ  i AOS do umieszczenia tych informacji w miejscach widocznych, dostępnych dla pacjentów. Pacjenci Onkologiczni muszą mieć nieprzerwany, skoordynowany dostęp do procesu diagnostyki i leczenia onkologicznego.